WIOSNA, ACH TO TY!!

W końcu nadszedł – Pierwszy Dzień Wiosny!

Zima, chociaż niezbyt ciężka w tym roku, wielu już zdążyła zmęczyć. Zwłaszcza tych, którzy nie mogli doczekać się, kiedy będą mogli zacząć uprawiać swoje ulubione sporty.

Biegacze, może poza tymi najbardziej zaangażowanymi, schowali na zimę swoje sportowe buty i postanowili przeczekać zimę w domu. Ma to swoje dobre strony, bo bieganie zimą może być dość ryzykowne zarówno dla płuc, jak i dla kończyn – na niestabilnym, zaśnieżonym gruncie łatwo o wywrotkę. Początkujący biegacze bezpieczniej gdy zaczną przygodę z joggingiem od wiosny. Treningi będą bezpieczniejsze, a do tego przyjemniejsze. Jednak po kilkumiesięcznej przerwie, warto przejrzeć garderobę i akcesoria i uzupełnić szafę o niezbędne elementy.
Pamiętajmy – nawet najlepsze buty biegowe tracą swoje właściwości amortyzacyjne po wybieganiu kilkuset kilometrów. Lepiej wydać parę złotych na wkładki, lub poszukać nowych butów, niż ryzykować uszkodzenia stawów. Pamiętajmy, że wiosna dopiero w powijakach, dni jeszcze dość krótkie, a słońca nie za wiele, warto więc w zestawie biegowym mieć kilka akcesoriów zwiększających naszą widoczność.
Nie musimy Wam pisać o kamizelkach, opaskach czy szelkach odblaskowych – znacie te produkty już dość dobrze :). Ale zdecydowanie powinniście przyjrzeć się bliżej akcesoriom LED, zwłaszcza całej palecie nowości, która pojawiła się w naszym sklepie. Biegacze mogą wybierać między czapkami LED, sznurówkami czy nakładkami LED na buty. Bardzo praktyczne na dłuższe przebieżki będą też saszetki LED, w których zmieszczą się klucze, telefon, czy batonik energetyczny. Jeśli nie lubicie biegać w legginsach, a w zwykłych dresach, warto też zaopatrzyć się w klips odblaskowy na nogawkę. Tak przygotowani możemy bezpiecznie i komfortowo biegać nawet w najtrudniejszych warunkach.
No i pamiętajcie jeszcze  o podstawowej zasadzie – dobry trening zaczyna się rozgrzewką, kończy zaś rozciąganiem. Biegaczom życzymy udanych startów i złamanych życiówek!

Udostępnij ten post swoim znajomym

Opublikowane przez: