Refloactive i Odblaski24 na Mistrzostwach Polski MTB

W ostatni weekend Refloactive i Odblaski24 pojawiły się na Górze Kazury na warszawskim Ursynowie – pierwszy raz w historii – odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Zdaniem wielu uczestników i obserwatorów były to najlepsze mistrzostwa w historii. Podczas trzech dni zawodów Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej imprezie,  zwłaszcza, że w piątek o Mistrzostwo Polski w sztafecie drużynowej walczyła drużyna sponsorowana przez Odblaski24. Dla Naszych zawodników oraz klubu był to debitu w tego rodzaju konkurencji. Drużyna zajęła szóste miejsce wśród 13 zawodowych drużyn.

Złote medale w głównych wyścigach zdobyli Maja Włoszczowska i Marek Konwa.

Zdjęcie użytkownika UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE.

Udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim pozwolił nam przeprowadzić wiele rozmów, zarówno z zawodowymi kolarzami, jak i amatorami kolarstwa górskiego. Wszyscy jednogłośnie potwierdzają, że bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wieczornych treningów szosowych, jest dla nich sprawą najistotniejszą. Niestety kierowcy pojazdów nie zawsze zachowują wymaganą odległość od mijanego rowerzysty, więc każdy dodatkowy odblask czy akcesoria LED zwiększają bezpieczeństwo kolarza na drodze.

Jakie odblaski dla kolarzy górskich i szosowych?

Profesjonalni kolarze górscy zwracają bardzo dużą uwagę na jakość akcesoriów rowerowych. Dotyczy to również odblasków i akcesoriów LED. W przypadku odblasków, jakość to nie tylko trwałość i estetyka wykonania, ale też, a może przede wszystkim, moc odbicia światła. Wysokogatunkowe odblaski od 3M Schotchlite czy Proviz dają najwyższy możliwie stopień odbicia światła, spełniając wymagania norm CE.

Dla zawodowego kolarza, ale i dla coraz większej grupy amatorów, bardzo ważny jest jak najlżejszy ekwipunek, dlatego szukają odblasków lekkich i dających jednocześnie duże efekty. Ogromną popularnością cieszą się szelki odblaskowe firmy 3M – doskonale sprawdzają się zarówno na stroju letnim, jak i zimowym, dopasowując się do odzieży. Co ważne, ważą bardzo niewiele i zajmują mało miejsca w ekwipunku.

Doskonale sprawdzają się również wszelkie drobne naklejki odblaskowe na rower czy kask. Naklejki 3M czy Salzmann można dobrać w różnych kolorach i zamontować wedle uznania. Kosztują niewiele i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie naszego zestawu odblasków rowerowych.

Oczywistym hitem i must-have każdego kolarza są akcesoria LED. Tu wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od lamp rowerowych LED, przez LEDowe czapki, saszetki, nakładki na rower czy klipsy. Od koloru do wyboru. Jednocześnie technologia LED pozwala obecnie na osiągnięcie wyjątkowej jakości i mocy strumienia światła, przy coraz niższych cenach i coraz większej przystępności.

Nasz udział w tego typu imprezie dowiódł, że warto pojawiać się na spotkaniach z kolarzami, zarówno zawodowymi, jak i amatorami dwóch kółek. Warto poznawać Wasze potrzeby i oczekiwania. Kolejna kolarska impreza z naszym udziałem już 06.08.2017 – Stare Miasto Warszawa.

Koniecznie bądźcie tam razem z nami!

Kilka ciekawych linków z imprezy:

Video – https://www.facebook.com/tvpwarszawa/videos/836479229841826/

Strona zawodów – http://www.mistrzostwapolskixco.pl/index.php

Galeria zdjęć – https://www.kiwiportal.pl/zdjecia-z-imprez/084-mistrzostwa-polski-mtb-2017-kazura/index.html

Udostępnij ten post swoim znajomym

Łukasz Koźlarek Opublikowane przez: