Przygotowani do sezonu rowerowego? 5 produktów, które każdy rowerzysta mieć powinien

Pogoda za oknem piękna, słońce i coraz wyższe temperatury zachęcają do skorzystania z uroków wiosny i zadbania o nasze zdrowie. To doskonały moment, by przygotować siebie i swój sprzęt do nowego sezonu rowerowego.

Często pytacie nas jakie są najlepsze gadżety odblaskowe i LED dla rowerzystów. Co jest odpowiedniego dla młodszych dzieci, w czym najlepiej wyglądają kobiety i jaki gadżet przypadnie do gustu panom. Obecnie na rynku produktów odblaskowych jest olbrzymi wybór akcesoriów zwiększających nasze bezpieczeństwo – począwszy od drobnych opasek i zawieszek odblaskowych, przez kamizelki czy szelki odblaskowe, aż po akcesoria LED, widoczne zarówno w nocy, jak i w dzień.

Żeby ułatwić Wam wybór i poruszanie się po świecie odblaskowych produktów, wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych nowości na rynku. Zobaczcie!

  1. Patyczki odblaskowe na szprychy 3M.

Patyczki firmy 3M, renomowanego producenta odblasków, doskonale wyglądają na szprychach rowerka dziecięcego, ale nie zaszkodzą również profesjonalnemu rowerowi szosowemu. Zwłaszcza, że nie ważą prawie nic! Ten mały odblaskowy gadżet dzięki umieszczeniu na kole pozostaje w ciągłym ruchu, jest więc doskonale zauważalny nawet z bardzo dużej odległości. Patyczki mają 70mm długości, a ich zakładanie na szprychy trwa moment. Występują w zestawach pakowanych po 10 lub 36 sztuk.

2. Kulki odblaskowe na szprychy 3M

Gadżet, który pokochają Wasze dzieciaki. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Nowoczesne akcesoria odblaskowe dla rowerzysty – do zamontowania tylko raz, skuteczne zawsze! Kulki wykonane są z materiału odblaskowego Scotchlite. Kulki dostępne są w zestawach zawierających 36 kolorowych kulek. Pamiętajcie, że można je połączyć z patyczkami odblaskowymi – rower Waszego dziecka będzie świecił z daleka :).

3. Naklejki rowerowe 3M

Firma 3M to obecnie jeden z czołowych producentów odblasków. Wszystkie produkty są certyfikowane, co jest niezmiernie ważne – nie chodzi przecież tylko o ładny gadżet, ale o jego funkcje – jeśli chcemy być bezpieczni, szukajmy produktów z certyfikacją. Naklejki odblaskowe 3M Diamond Grade wykonane z folii 3M drugiej generacji, to hit dosłownie ostatnich dni, ale już dostępny w sprzedaży również w Polsce. Wykonane są z folii odblaskowej o współczynniku odbicia światła 800 cd/lux/m2. Folii o takich parametrach używa się przy produkcji znaków drogowych – jeśli przykleicie naklejkę Diamond Grade 3M – samochody będą Was grzecznie omijać z daleka 🙂 W skład zestawu wchodzą 3 paski naklejek o wymiarach 15×3 cm, dostępne w 3 kolorach – żółtym, pomarańczowym lub czerwonym. Struktura plastra miodu powoduje dodatkowe załamywanie się światła i zwiększanie odbicia. To odblask z najwyższej półki, który powinien być naklejony na każdy z rowerów w rodzinie, a co nie mniej ważne, jego cena jest bardzo przystępna.

4. Rękawy odblaskowe

Produkt, który w ubiegłym sezonie był jednym z odblaskowych hitów. Łatwe mocowanie na rzep, regulowana szerokość pozwalająca dopasować rękaw do różnych ram, mocny, żarówiasty, żółty kolor i bardzo przystępna cena sprawiają, że jest to produkt, który rodzice bardzo chętnie domawiali do zestawów odblaskowych dla swoich dzieci. Polecamy go jednak również dorosłym kolarzom.

5. Silikonowe lampki LED 3M

Rowerzysta, zarówno mały, jak i duży, pamiętać musi nie tylko o obowiązkowym noszeniu odblasków, ale też o odpowiednim oświetleniu swojego jednośladu. Lampka z tłu jest obowiązkowa, lampka z przodu przyda się do oświetlenia drogi. Na rynku dostępny jest spory wybór lampek rowerowych, dziś wybraliśmy dla Was silikonowe lampki LED 3M. Co jest w nich wyjątkowego? Przede wszystkim wyjątkowo mocne światło dzięki zastosowaniu aż 5 lampek LED. Poza tym wyjątkowo wygodny system montażu na elastyczną silikonową taśmę, którą w łatwy sposób zamontujemy na kierownicy, lub pod siodełkiem. w komplecie są też baterie AAA, których żywotność producent wyliczył aż na 200 godzin. Lampki dostępne są w dwóch kolorach – białym i czerwonym.

Co jeszcze potrzebne jest rowerzystom, by dobrze przygotować się do sezonu? Zdrowie, siły, czas i może jeszcze mapa ze szlakami rowerowymi. A jak Wy przygotowujecie się do sezonu rowerowego? Może używacie innych odblasków? Czekamy na Wasze komentarze 🙂 Pozdrawiamy i życzymy wielu kilometrów na dwóch kółkach.

Udostępnij ten post swoim znajomym

Opublikowane przez: