Nadruk fotoluminescencyjny – nadchodzi odblaskowa rewolucja?

Nadruk fotoluminescencyjny – technika, która na świecie zaczyna podbijać serca i umysły wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem, powoli wkracza również na nasz rynek.

Czy nadchodzi odblaskowa rewolucja?

Fotoluminescencja – za Wikipedią, jest to emisja promieniowania elektromagnetycznego przez atomy, cząsteczki lub ciała stałe wytworzona w wyniku pochłonięcia przez nie energii świetlnej z obszaru widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni.

No dobrze – a można prościej? Można:

Dowolny przedmiot pomalowany fotoluminescencyjną farbą, która za dnia pochłania światło, potem świeci tym światłem w całkowitej ciemności.

Zobaczcie:

Przedmiot pomalowany farbą fotoluminescencyjną wyeksponowany na światło słoneczne lub sztuczne, po odpowiednim 'naładowaniu’ promieniami, po zmroku zaczyna 'oddawać’ światło i świecić!

Jak to wykorzystać w praktyce? Do czego może się Wam to przydać?

Wyobraźcie sobie, że poszliście na spacer z psem, jest wieczór, jesteście poza terenem zabudowanym i daleko od samochodów, chcecie dać pieskowi trochę pobiegać. Wasz pupil pognał w dal i nie możecie go dostrzec w mroku. Ach, gdyby miał obrożę z nadrukiem fotoluminescencyjnym – widać byłoby go z daleka.

A organizatorzy imprez masowych, służby porządkowe? O ile łatwiej byłoby znaleźć ich w tłumie, gdyby ich kamizelki odblaskowe były zadrukowane farbą fotoluminescencyjną.

Biegi czy rajdy rowerowe na orientację – tak popularne w ostatnim czasie – znaki na trasie można również oznaczyć elementem z nadrukiem fotoluminescencyjnym – nie trzeba świateł reflektorów, żeby znak był widoczny z daleka.

Myślicie, że taki odblaskowy hit jest drogi i nie na Waszą kieszeń? Nic bardziej mylnego! Cenowo – w porównaniu do standardowych nadruków – różnica nie jest wielka, a efekt nadruku jest piorunujący. Nadrukować można w ten sposób praktycznie wszystko – opaski, zawieszki, kamizelki, czapki – każdy dodatkowy element odzieży Waszej, czy Waszych bliskich, pozwoli Wam zwiększyć bezpieczeństwo.

Chcecie zobaczyć jak to wygląda? Przykłady nadruku fotoluminescencyjnego znajdziecie w naszej galerii, a także TUTAJ.

Udostępnij ten post swoim znajomym

Opublikowane przez: