Aktywny Senior – ruch to zdrowie!

Odblaski dla seniorów

Pogoda ostatnio różna – dni krótsze, chłodniej , czasem deszczowo, wietrznie, ciemno  … wyjść na spacer czy zostać w domu ? oto dylemat aktywnego do niedawna Seniora . To prawda, lato i wczesna jesień skłaniały do pieszych wycieczek . Miło było wyjść na spacer, czasem nawet dłuższy. Samopoczucie po nim od razu było lepsze. Czy teraz można odłożyć kijki do Nordic Walking w kąt i czekać, aż wiosna łaskawie zaprosi nas znów na świeże powietrze ?
ABSOLUTNIE NIE ! nie rezygnujmy z codziennej porcji ruchu na świeżym powietrzu. Już po kilku dniach przerwy poczują Państwo, że nie warto było ulegać jesiennemu lenistwu.
 Rześki spacer ułatwią nam  właśnie kijki , które stabilizują postawę ciała, przenoszą ciężar na górne partie i ćwiczą nie tylko nogi, ale też kręgosłup, ramiona , szyję. To zaskakujące odkrycie dla początkujących piechurów . Nie spodziewali się, że po pokonaniu dłuższej trasy przy pomocy kijków  Nordic Walking – następnego dnia czują przyjemne zmęczenie w okolicach ramion.
To wspaniały prezent dla stawów  – one muszą się codziennie ruszać. Nie ważne, czy spacer będzie dłuższy czy krótszy – ale niech stanie się przyjemną, codzienną koniecznością i obowiązkiem.
Tym samym Senior dołącza do grona Aktywnych – biegaczy, rowerzystów i innych wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu.
Nie przejmujmy się szarówką i niepogodą. Wystarczy odpowiednie ubranie, wygodne buty i element odblaskowy. Z przodu dobrym pomysłem są naklejki odblaskowe, którymi można okleić kijki do Nordic Walking.  Na ramię można zapiąć opaskę odblaskową na rzep, nałożyć kamizelkę odblaskową.
Chusta odblaskowa to też dobre rozwiązanie. Na smyczy można przypiąć sobie jakiś pulsujący breloczek LED. Cokolwiek – bądźmy widoczni!
Ostatecznie można przytwierdzić sobie do kurtki małą, najtańszą latareczkę – już takie źródło światła może być zbawienne w niektórych sytuacjach, nawet , kiedy jest tylko szaro, a nie ciemno.
Absolutnym hitem są kurtki odblaskowe – wystarczy pod kurtkę nałożyć ciepły polar – to całkowicie wystarczy, nawet zimą.
Poza ruchem, ważne jest własne hobby, czytanie prasy, literatury,  spotkania z przyjaciółmi, z rodziną, podróże. Szanowny Seniorze – najgorsze, co możesz zrobić, to zamknąć się w czterech  ścianach własnego domu z włączonym bez przerwy telewizorem. Czarodziejskie pasy magnetyczne, maści i mikstury – na nic, jeśli sam wyłączysz się z codziennej aktywności.

Czy deszcz czy słota – na spacer ochota! 😉

Udostępnij ten post swoim znajomym

Opublikowane przez: